Finał Studenckich Mistrzostw Automatyków SMA22

V Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu odbyła się 6 października 2022 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy i przy współpracy Piotra Tracichleba z portalu Robota Automatyka, zorganizowaliśmy w ramach konferencji Studenckie Mistrzostwa Automatyków. A patronat nad wydarzeniem objęły firmy Kronospan, Michelin oraz Interparts. Medialnie wydarzenie wsparł Portal Przemysłowy, Nowoczesny Przemysł, XTECH.

Dwie rundy eliminacji wyłoniły 4 finałowe drużyny, spośród których 5 października wyłoniliśmy najlepszych z najlepszych.

Zobacz relację w wydarzenia

A tak oto kształtują się wyniki zawodów:

1. miejsce Politechnika Lubelska –  Kamil Zarajczyk, Filip Szewczyk

2. miejsce Politechnika Śląska  Krystian Loranc, Konrad Ozga)

3. miejsce Uniwersytet Techniczno-Humanistyczny – Kacper Kacprowicz

4. miejsce AGH – Bartosz Bobkowski, Dawid Banaszczyk

Nagrody wręczali Jego Magnificencja Rektor UWM w Olsztynie – Jerzy Adam Przyborowski, Dziekan Wydziału – prof. Adam Doliwa oraz organizatorzy – Igor Hrywna i Krzysztof Kamiński. Gratulujemy zwycięzcom, a partnerom i sponsorom dziękujemy za wsparcie